Novinky ve Windows 8.1

16.08.2013 14:01

Microsoft oficiálně potvrdil datum expedice Windows 8.1 pro širokou komunitu uživatelů. Systémová aktualizace se začne šířit od 18. října.

 

Návrat tlačítka Start, vylepšené Metro, větší propojení se SkyDrive, nové vyhledávání, širší možnosti nastavení či start rovnou na desktop.

 

To vše si již nyní můžete vyzkoušet: Windows 8.1 Preview

Všechno ve Windows najdete z jednoho místa

Na jednom místě teď získáte výsledky ze svého počítače, aplikací i webu. Výsledky hledání uvidíte v grafické podobě. Snadno se v nich zorientujete a můžete pak rychle udělat, co potřebujete, nebo spustit aplikaci, kterou hledáte. Napíšete, co hledáte, a pak už stačí jenom kliknout. Vyhledejte skladbu a začněte ji přehrávat nebo vyhledejte video a hned si ho pusťte. Používá technologii Bing.

Rychlé prohlížení webu bez zbytečných ovládacích prvků

Když si nainstalujete Windows 8.1 Preview, můžete vyzkoušet taky nový Internet Explorer. Internet Explorer 11 Preview je navržený pro ovládání dotykem, rychleji načítá stránky, nabízí prostředí pro procházení webu na celé obrazovce bez zbytečných ovládacích prvků včetně možnosti prohlížení webů vedle sebe a přináší informace na obrazovku Start v reálném čase pomocí živých dlaždic pro vaše oblíbené weby.

Integrované úložiště v cloudu

SkyDrive je teď výchozím místem pro ukládání dokumentů. Své soubory tak budete mít pořád s sebou, dokonce i když jste offline. Pomocí aplikace SkyDrive, která je součástí Windows, můžete pracovat se soubory v počítači i se soubory na SkyDrivu na jednom místě.